№ 5 Маркет победи Провидънс 91-69 въпреки загубата на Колек през второто полувреме
AP News | 2024-02-29 | 04:32:19

МИЛУОКИ (АП) — № 5 Маркет победи Провидънс 91-69 в сряда вечер, въпреки че игра по-голямата част от второто полувреме без Тайлър Колек, който напусна играта с контузия.

Колек, действащият играч на годината в Големия изток, се насочи към тунела малко над 15 минути преди края, когато Маркет водеше с 60-37. След това той се върна на резервната скамейка и се регистрира в играта, преди да напусне отново около 12 секунди по-късно.

Златните орли, напредвайки с 20 в този момент, бяха добре без него.

Кам Джоунс имаше 17 точки, Колек завърши с 12 точки и шест асистенции за своите 18 минути, а Дейвид Джоплин вкара 13. Чейс Рос и Стиви Мичъл добавиха по 12 точки, като Маркет (22-6, 13-4 Big East) никога изоставаше и спечели за 11-и път в 12 игри.

Девин Картър вкара 18, Тикет Гейнс 15, Кори Флойд Джуниър 13 и Джош Одуро 12 за Провидънс (18-10, 9-8).

Маркет си отмъсти за загубата със 72-57 в Провидънс, игра от 19 декември, която отбеляза откриването на Големия Изток и за двата отбора. Мичъл не игра в този първи мач поради контузия в подколенното сухожилие, но направи незабавен ефект в сряда и отбеляза 10 точки само шест минути след началото на мача.

Мичъл също помогна да ръководи упорита защита, която позволи на Маркет да грабне аванс от 27-4 през първите 9 минути и половина. Провидънс пропусна седем от първите си осем удара и мачът беше близо 12 минути и половина до момента, в който Фрайърс направиха първия си кош за две точки.

Най-запомнящият се образ на този начален удар от Маркет дойде, когато Колек потопи тройка, докато кърви от дясната страна на лицето от порязване близо до окото. Ударът изведе Маркет напред с 25-4, а Джоунс реализира подреждане 34 секунди по-късно, за да направи серия от 15-0.

Маркет водеше с 50-26 на полувремето и остана напред с поне 19 през останалата част от пътя.

Въпреки че мачът така и не се доближаваше през второто полувреме, стана малко накъсан.

Одуро беше извикан за фаул в нападение с около 16 минути и половина след като нанесе силен екран, който прати Мичъл на пода. Oso Ighodaro от Marquette бутна Oduro в отговор. След преглед Игодаро получи технически фал.

Провидение: Фрайърс пропуснаха възможността да дадат значителен тласък на възобновяването си след сезона, въпреки тази победа в началото на сезона над Маркет все още носи голяма тежест. Фрайърс влязоха в сряда като номер 10 или номер 11 в повечето прогнози за скоби.

Маркет: Златните орли затвориха домакински мач от три мача, в който превъзхождаха противниците си със средна разлика от 26,7 точки. Тази победа последва поражение със 105-71 на DePaul и триумф с 88-64 над Xavier. Маркет спечели 26 от последните си 27 домакински мача на Големия Изток.

Провидънс: Домакин е Виланова в събота.

Маркет: Под номер 12 Крейтън в събота.